czende

Kdo jsme

Jsme sedmá generace mlynářské rodiny Veselých, která v současnosti o celou mlýnskou usedlost pečuje. Snažíme se udržet naše žití v souladu s tradicí života na mlýnské usedlosti a to úsilím všech, kteří tu žijeme. Elán, dobrá nálada a vytrvalost, společně se zdravím a radostí z toho co děláme, nám ale nesmí chybět.
Našim cílem je, předat mlýn a usedlost ve slušném stavu dalším, kteří ji budou spravovat po nás. Mlýn v současnosti odpočívá, ale do práce má pořád chuť, takže uvidíme ...
Jeho zasazení do přírodní scenérie, barokní budova a jedinečná, provozuschopná technologie z první poloviny 20.století je krásnou vzpomínkou na mlynářské řemeslo a um našich předků.

Oživení pro nás ve mlýně přinášejí naši návštěvníci, kteří si mohou u nás - kromě prohlídky mlýna též zakoupit v Mlýnském obchodě výrobky z přírodních materiálů. Jedná se např. o výrobky z obilovin, smaltované nádobí Riess, kartáče, kosmetiku, apod. (viz složku Mlýnský obchod).

Do mlýnské usedlosti dále patří vodní nádrž s náhonem a jezem, hospodářské budovy s přilehlými pozemky, asi 3ha polí, 1,5ha lesa a obytná budova.

Spolu s námi žijí na dvorku naše zvířata a všem je nám tu dobře. 

 
55086_1